Ísť voliť má zmysel

Autor: Tomáš Mikluščak | 27.1.2012 o 9:52 | Karma článku: 5,06 | Prečítané:  398x

Aj keď sa to mnohokrát nezdá, aj v čase goríl je to tak. Veď aj ten, kto nevolí a nikoho okrem seba (a politikov už vonkoncom nie) tým nepotrestal : )

Všetci vieme, že naše politické divadlo nehrá svetovú špičku. Zopár klasikov a zopár dobrých hercov hrá po boku nudných, opozeraných, zdiskreditovaných, či hlúpych..  Z niektorých hercov nám je dokonca zle. Keby sa publikum na chvíľu nepozeralo, väčšina hercov by rozobrala a predala celé divadlo. Našťastie, aspoň niektorí z nás sa pozerajú, preto sa divadlo rozkráda pomalšie, cez zadné dvere a potme.

No ak chceme, aby bolo divadlo lepšie, musíme odmeňovať pozitívnu zmenu. Je to ako evolúcia, z každej generácie prežijú tí lepší. Ani evolúcií netrvalo jednu noc, kým vytvorila inteligentné bytosti.Boli to postupné kroky, a preto ani zmena z nášho divadla na Broadway nenastane za noc. No čím viac budeme podporovať svojím hlasom pozitívnu zmenu, tým viac bude divadlo vyzerať tak, ako chceme. Netvrdím, že treba voliť iba nové strany, jednoducho si nájdite herca prípadne skupinu hercov ktorí hrali v poslednom období najlepšie a dajte im svoj hlas. Neúčasťou na voľbách hercov nepotrestáte, niektorým to práve vyhovuje, a navyše, evolučná zmena bude pomalšia.

Na každej politickej strane sa bez väčšej námahy dá nájsť zopár dobrých dôvodov, prečo ju naozaj nevoliť. Dôležité je vybrať si stranu, ktorá hrala podľa Vás najlepšie a dať jej svoj hlas. Inak sa nikam neposunieme a z celého divadla nám môže byť čím ďalej tým viac zle,  pretože ho môže ovládnuť publikum, ktoré má iný vkus. V horšom prípade po čase zistíme, že z divadla chýba polovica.

Veď aj ten ,kto nevolí, volí, svoj hlas dáva zvyšku publika, ktoré môže mať úplne iný vkus.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

KULTÚRA

Podivné príbehy a Instagram 19. storočia. Aký bol seriál 1890?

Historická detektívka sa pokúsila priniesť na obrazovky niečo iné.


Už ste čítali?