List pre Richarda Sulíka

Autor: Tomáš Mikluščak | 30.1.2015 o 9:34 | Karma článku: 8,73 | Prečítané:  2340x

Pán Sulík, podľa mňa vás a celú SaS hlasovanie o Eurovale na ktorom padla vláda dostalo do obrovského marazmu z ktorého sa neviete dostať dodnes. Pomaly neriešite nič iné iba Grécko.

Takmer každý váš status na facebooku, takmer každý blog sa týka naších penazí v Eurovale alebo záchrane Grécka. Uvedomte si už konečne, že ľudí to jednoducho nezaújma. Slovensko ma naozaj väčšie problémy. Strácate skutočných liberálnych voličov a namiesto nich získavate pochybných konšpirátorov a euroskeptikov každého razenia. Rovnako si uvedomte, že Euroval možno nebol najlepší projekt v histórii EU ale rozhodne nebol neúspešný. V časoch keď sa Euroval tvoril sme stáli na pokraji skutočnej katastrofy. Nie len, ale aj Eurovalom sme si kúpili čas a dnes, pár rokov po už myšlienky, že by Grécko mohlo opustiť eurozónu nikoho veľmi nevzrušujú. Eurozóna je dnes oveľa silnejšia a aj Grécko sa dostalo z 13% deficitov a dnes je v primárnom pluse.

Pritom tu len za posledné obdobie rezonovalo veľa tém kde by sa liberálna strana mohla realizovať.

Zo spoločenských najme blížiace sa referendum. Nezaregistroval som, aby v médiach niekto z SaS dlhodobo, zrozumiteľne, neútočne a konzistentne obhajoval liberálny postoj k tejto téme. Prečo ako liberálna strana nekomunikujete klasické liberálne postoje v daných otázkach? Nie, pán Sulík, napísať jeden status o tom, že video AZR je grc a jeden krátky blog o zbytočne vyhodených peniazoch za referendum naozaj nie je „dlhodobo, zrozumiteľne, neútočne a konzistentne“ a hlavne to nie je to, čo by som od liberálnej strany chcel počuť. Od liberálnej strany sa žiada počuť prečo by aj homosexuáli mohli uzatvárať aspoň registrované partnerstvá a mohli si adoptovať deti.

Z ekonomických tém tu bola kauza neudelenia licencie pre RegioJet. Pán Sulík, čo SaS spravila pre to aby sa niečo podobné v budúcnosti neopakovalo? Čo ste spravili pre to aby bola na autobusových linkách väčšia konkurencia?

Rovnako vlaky zadarmo. Je síce pekné napísať pár nenávistných statusov o socializme a vlakoch zadarmo ale čo spravila SaS pre to aby sme na Slovensku nemali jedného monopolného prepravcu? Čo spravila SaS pre to aby občanom vysvetlila liberálny postoj k tejto téme? Ako ste komunikovali výhody uvoľnenia železničných tratí na Slovensku pre iných prepravcov? Prečo nie sú na trati Bratislava - Košice také ceny a také služby ako na trati Praha – Ostrava?

Teraz tu máme prvé dôchodky z druhého piliera. SaS má výhodu v tom, že systém netvorila preto ho môže voľnejšie kritizovať. Aký je vlastne postoj SaS k tejto téme?

Pán Sulík, je ešte SaS liberálna strana alebo sa už definitívne stala stranou euroskeptikov? Vo voľbách v roku 2010 a 2012 som vás volil ale už nebudem.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?